افزونه شیدر water reflection

افزونه شیدر water reflection

افزونه شیدر water reflection

همانطور که در قسمت چهارم آموزش گیم میکر برای مبتدی گفتیم، شیدر ها در واقع کدهایی هستند که بوسیله آن می توان محیط بازی یا بخشی از آن را با جلوه های ویژه ای به نمایش گذاشت. همچنین در مطلبی که با عنوان افزونه شیدر BLUR گفتیم، تعاریف کامل تری درباره شیدرها و این شیدر به خصوص گفته شد. در مطلب حاضر، افزونه شیدر water reflection یا انعکاس آب را برای شما تهیه کرده ایم. لینک دانلود این شیدر را در پایین ببینید. اما قبل از دانلود، توجه به نکات زیر ممکن است مفید باشد:

نکات:

منظور از water reflection ،انعکاس بخشی از محیط بازی در آب است. حتما در بعضی از بازی ها دیده اید که در برخی مراحل به دلیل وجود یک رودخانه یا برکه، قسمتی از فضای بازی در آن منعکس شده و افکت جذابی را ایجاد می کند. در گیم میکر این افکت را به وسیله شیدر ایجاد میکنند. نمونه ای از این شیدر را در تصویرزیر می بینید.

افزونه شیدر water reflection

انعکاس محیط بازی در آب (بازی زیبای the Witness)

برای استفاده از این شیدر در بازی خود پس ازدانلود افزونه درانتهای این مطلب و وارد کردن آن به پروژه تان، کافی است آبجکت obj_water_reflection را در جایی از روم قرار دهید. این آبجکت در رخداد Draw GUI از تابع زیر استفاده می کند:

scr_water_reflection(amp, dist, level);

در این تابع :

amp نشان دهنده میزان مواج بودن آب است. یعنی هر چه مقدار آن بیشتر باشد، آب با شدت بیشتری بالا و پایین می شود. بهترین مقدار برای آن، اعداد کوچک و کمتر از 1 است.

Dist به فاصله تصویر تشکیل شده در آب نسبت به محیط اشاره دارد. اگر آن را برابر با صفر قرار دهید، تصویر محیط دقیقا به صورت متقارن در فضای آب انعکاس پیدا می کند. هر چقدر آن را افزایش دهید، تصویر تشکیل شده هم به لحاظ افقی و هم به صورت عمودی از محل قرارگیری آن در محیط بازی فاصله بیشتری پیدا می کند. مقدار مناسب برای dist اعدادبین 0 تا 0.1 هست.

Level نشان دهنده ارتفاع سطح آب است و مقدار مناسب برای آن اعداد بین 0 تا 1 است. هر چه مقدار آن به 0 نزدیک تر باشد، سطح آب بالاتر می آید. بالعکس هر چقدر آن را افزایش دهیم، سطح آن پایین تر قرار می گیرد.

 

دانلود

دانلود شیدر water reflection در صفحه محصولات

 

.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *