سورس گیم میکر : Breakout

سورس گیم میکر : Breakout

سورس گیم میکر

در این پست می توانید سورس گیم میکر بازی Breakout را دانلود کنید. Breakout  یکی از قدیمی ترین انواع بازی از سبک arcade می باشد. این بازی برای اولین بار درکمپانی Atari ساخته شد و جالب است بدانید که استیو جابز رهبر افسانه ای   Apple یکی از سازندگان آن بود. این بازی از بازی قدیمی و معروف Pong الهام گرفته شده است. از زمان انتشار شکل اولیه این بازی روی کنسول های arcade تا کنون انواع بسیار مختلف و متنوعی از این بازی برای کنسول ها و پلتفرم های مختلف ساخته و منتشر شده است. اما در طول همه این سال ها، مکانیک اصلی گیم پلی آن که بر اساس تغییرجهت درنتیجه برخورد با موانع است، تغییری نکرده است.

سورس گیم میکر

در Breakout بازیکن کنترل یک شیء راکت مانند در پایین صفحه را در دست دارد که به وسیله آن توپی را به سمت بالا شلیک می کند. چندین لایه دیوار متشکل از بلوک های کوچک تر در بخش بالایی صفحه  چیده شده که با برخورد توپ از بین می روند و باعث انعکاس حرکت توپ می شوند. دورتا دور محیط بازی نیز با دیوارهای غیر شکستنی محصورشده که مانع از خروج توپ از فضای بازی می شوند.

در سورس حاضر که لینک دانلود آن در پایین قرار داده شده، مکانیک پایه این بازی در اختیار شما قرار گرفته است. تلاش شده است که تمامی حرکات و کنترل ها به ساده ترین شکل ممکن نوشته شده باشد. شما می توانید با کمی مطالعه و بررسی کدهای استفاده شده، به راحتی به عملکرد هر کدام از توابع و متغیرها پی ببرید. همچنین می توانید با ایجاد تغییرات در این کدها، جنبه های مختلف بازی مانند سرعت حرکت راکت، سرعت توپ، میزان جاذبه و … را شخصی سازی (customize) کنید. همچنین با کمی خلاقیت می توان جنبه های رایجی که معمولا دراین سبک بازی وجود دارد را به آن اضافه کرد (مانند قرار دادن جایزه های پنهان در بلوک ها که در صورت آزاد شدن و برخورد با راکت قابلیت ها و جایزه های جدیدی را به باریکن می دهد)

دانلود سورس:

سورس گیم میکر : Breakout

 

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *