بررسی بازی مستقل Downwell: یک ایده خوب در ته چاه!

بررسی بازی مستقل Downwell: یک ایده خوب در ته چاه!

زمانی که سازنده این بازی در سال ۲۰۱۴ در رشته خوانندگی دانشگاه توکیو تحصیل میکرد هرگز فکر نمی کرد تا یک سال بعد افراد زیادی او را به عنوان یک بازیساز فوق العاده بشناسند.
اوجیرو فوماتو در مارس ۲۰۱۴ متوجه شد که علاقه اصلی او در زندگی خوانندگی اپرا نبوده است. به همین دلیل ترک تحصیل کرد و تحت تاثیر بازی محبوبش Spelunky (بازی بسیار محبوب ساخته شده با گیم میکر) شروع به کار کرد. برنامه او این بود که به ایده های یک هفته ای فکر کند. او چندین پروژه را به این صورت کنار گذاشت. تا اینکه روزی مقاله ای در وبسایت Gamasutra خواند. همان مقاله جرقه سیزدهمین ایده اش شد. ایده ای که بعدا Downwell نام گرفت.


بازی زیبای Downwell اثری زیبا با سبک گرافیکی پیکسلی است که در نگاه اول ساده به نظر میرسد و شما را به یاد بازی های قدیمی کنسول آتاری می اندازد. اما زمان کوتاهی پس از بازی کردن متوجه گیم پلی فوق العاده و گرافیک بسیار جذاب آن می شوید.

 

 

سبک این بازی را میتوان پلتفرم و scrolling shooter عمودی دانست. داستان از این قرار است که شخصیت بامزه داستان روزی در پارک نشسته است. در آن پارک چاهی عمیق و مخوف وجود دارد که قهرمان کنجکاو داستان تصمیم می گیرد وارد آن شود. او میداند که ممکن است خطراتی در آن چاه وجود داشته با

شد. بنابراین کفش تفنگی خود را می پوشد.

 

 

 

 

 

ایده کفش تفنگی در واقع نقطه عطف گیم پلی بازی است. چیزی که بسیار جذاب به نظر میرسد و تا بحال به فکر هیچ بازیساز دیگری نرسیده بود. بازیکن زمانی که در حال سقوط به عمق چاه است و یا زمانی که از روی سکوهای داخل چاه پرش میکند میتواند با زدن دکمه شلیک به صورت مسلسل وار از کف کفش کاراکتر گلوله بزند و با موجودات ریز و درشتی که در راهش قرار دارند مقابله کند. او همچنین میتواند به همین صورت موانع و زمین زیرپایش را خراب کرده و راه خود را به اعماق چاه باز کند.
فوماتو مدتی پس از شروع به ساخت بازی تصمیم گرفت ویدیوهای کوتاهی از گیم پلی بازی خود را به صورت gif روی صفحه توییترش قرار دهد. این کار او جواب داد و باعث شد شرکت Devolver که به این بازی علاقه مند شده بود با او تماس گرفته و برسر مجوز انتشار بازی با او به توافق برسد.
بازی Downwell بسیار در فروش موفق شد و برای سیستم عامل های iOS و ویندوز و اندروید و Playstation منتشر شد و هزاران کاربر آن را خریده و بازی کردند. علاوه بر این Downwell  درچندین رقابت بین المللی بازیسازی شرکت کرده و موفق به کسب چند جایزه ارزشمند نیز شده است.

1 دیدگاه

  1. Mehdi گفت:

    مطلب مفیدی بود?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *