Game Maker Studio 2 منتشر شد!

Game Maker Studio 2 منتشر شد!

گیم میکر استودیو 2

بالاخره بعد از چندسال انتظار سرانجام در روز 22 نوامبر 2016 کمپانی Yoyogames نسخه ۲ نرم افزار محبوب گیم میکر استودیو 2 را به طور رسمی منتشر کرد و موجی از شادی و خوشحالی را در کاربران این انجین دوست داشتنی به وجود آورد. این ورژن نوظهور از گیم میکر استودیو 2 در تمامی زمینه ها تحولات شوکه کننده و زیادی را نسبت به نسخه‌های قبلی خود رونمایی کرده به طوری که می توان آن را وقوع یک انقلاب در ساخت بازیهای دوبعدی دانست. در این نوشتار تصمیم داریم با هم به طور خلاصه به امکانات و تغییرات این انجین قدرتمند و دوست داشتنی بپردازیم و آن را با ورژن های قبل مقایسه کنیم.

ویرایش تصاویر Image Editor

حتما کاربران سری گیم میکر image editor کلاسیک آن را به خوبی می شناسند: صفحه ای به شدت شبیه به Paint ویندوز که امکانات کم آن کار طراح یا گرافیست را به شدت در مضیقه قرار میدهد و او را ناچار به استفاده از یک برنامه گرافیکی دیگر مانند فتوشاپ می کند. اما حالا در گیم میکر استودیو 2 مکانیسم ویرایش تصاویر به کلی دگرگون و متحول شده است به طوریکه آن را که به طور کامل از ورژن های قبل متمایز کرده است.

مهمترین و مورد انتظار ترین قابلیت جدید اضافه شدن سیستم ویرایش لایه ای است. به طوریکه کاربر به راحتی می تواند گرافیک مورد نظر خود را در چندین لایه ایجاد کند، به راحتی ترتیب لایه ها را تغییر دهد تا امکان ترسیم اشکال پیچیده تر به راحتی وجود داشته باشد. در ضمن برای هرکدام از لایه ها امکانی به نام Layer Properties در نظر گرفته شده که میتوان با آن میزان opacity یا نوع blend آن را تنظیم نمود و یا تغییر داد.

علاوه براین ابزار ها و افکت های جدیدی به Image Editor اضافه شده است که می تواند کمک زیادی به طراح کرده و نیاز او رابه برنامه های گرافیکی دیگر تا حد زیادی رفع کند.

دیگر خصوصیت فوق العاده گیم میکر استودیو 2 در این زمینه امکان ایجاد  brush است. به طوریکه می توان با انتخاب بخشی از تصویر و تعریف آن به عنوان brush کار طراحی را بسیار آسانتر نموده و از انجام اعمال تکراری تا حد زیادی خودداری کرد.

علاوه براین قابلیت تقسیم صفحه نیز به  Image Editor اضافه شده است که می توان با آن میز طراحی خود را به دو قسمت کار و پیش نمایش تقسیم نمود. به این ترتیب می توانید در حالیکه تصویر مورد نظر خود را چندین برابر زوم کرده اید در بخش کناری پیش نمایش آن را در اندازه واقعی آن تماشا کرده و پیشرفت طراحی را در ابعاد نهایی آن چک کنید.

اما در میان این قابلیت های جدید چیزی که بیش از همه شما رو شوکه می کند امکان تبدیل طراحی شما به انیمیشن است. به طوریکه گیم میکر استودیو 2 می تواند در حین  اینکه شما قلم خود را بر روی صفحه می کشید ، کار شما را همزمان به انیمیشن تبدیل کرده و در قالب تعداد فریم های دلخواهتان  به شما نشان دهد!

به زودی و در بخشهای آینده به سایرجنبه های جدید ومتحول شده Game Maker Studio 2  می پردازیم. در ویدیو زیر که Yoyogames به طور رسمی درمود تحولات Image Editor تهیه و منتشر کردهاست توجه کنید.

در ضمن شما می توانید نسخه بتای گیم میکر استودیو ۲ را به طور مستقیم از اینجا دانلود کنید.

 

3 دیدگاه ها

  1. amn1381 گفت:

    اگر کرک بشه قرار میدین ؟

  2. سلام. فعلا که خیلی بعیده که کرک بشه. باید منتظر باشید.

  3. حسین گفت:

    نرم افزار منتشر شده
    میتونم بپرسم نسخه ی کامل و کرک شده ی بدون محدودیت در خروجی رو کی قرار میدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *